Çay Saatleri İçin Farklı Kek Tarifleri

Zamanın güzelleşmesini ve evde çocukların sevineceği kokuları bir araya toplamayı seven anneler için kek kalıpları önemli rol üstlenmeye başladı. Özellikle sosyal medyada paylaşılan kek ve kurabiye tarzı sunumlarda farklı kalıplarla harf ve desenler eşliğinde yapılan fırın ürünleri çok yüksek beğeni topluyor diyebiliriz. Çay saatleri için farklı kek tarifleri hakkında araştırma yapanlar içinse bu yazıda bazı ipuçları ve tariflerden bahsedeceğiz. Bu yönde ilk olarak kek yapımında taze adaylar için önereceğimiz en basit kek yapımından bahsedelim. Biraz un, şeker ve süt ile yapılabilen en pratik kek tarifi günü kurtaracak niteliktedir. Limon kabuğu da ekleyerek hem lezzet hem de muhteşem koku elde etmeniz mümkündür. Ayrıntılı kolay kek tarifini bulmanız ise anlık meselesidir. Ve bu keki yapmak için harcayacağınız süre 15 dakikadır.

Yaklaşık 15 dakika içinde tamamlayacağınız keki fırında pişirerek özel bir sunumla misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Tabii sunumlar, yapılan ürün kadar önemlidir. bu yüzden doğru tabak ve keki koyacağınız ürünü seçmeye özen göstermelisiniz. Bu açıdan düşündüğümüzde ise sizler için inceleyip mükemmel derece de rol üstlenen taç ürünlerinden söz edebiliriz. Görsel hafızada yer edinecek ürünler hem şık hem ekonomik olup uzun yıllar kullanacağınız türdendir.

Tahinli Susamlı Kek Tarifi

Kek kalıplarından ziyade fevkalade kek tariflerine değinmişken ilk önce pratik olan limon kabuklu kekten bahsetmiştik. Fakat tahinli susamlı kek tarifi konusunu da es geçmemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Lif, bakır, protein, fosfor ve selenyum açısından çok zengin olan tahinli susamlı kek günün her saati tüketilecek sağlıklı bir kek türüdür. Damak zevkine göre ceviz veya benzeri malzemeler katarak ta yapabileceğiniz kekin kısa tarifi ise şöyledir. Temel kek malzemeleri içine tahin ve en üst yüzeyine susam serpiştirmenizle yapılabilecek kek, tahinli susamlı kekin en kısa tarifi sayılmaktadır. Un, yumurta, süt karışımına ilave edeceğiniz malzemeler bu konuda bilgisi olanlar için göz kararı seviyesinde olacaktır.

Kek Yapımında Gerekli Olan Malzemeler

Kek yapımında gerekli olan malzemeler başlığı çift yönlü bir başlıktır. İlk anlaşılan kek için gerekli olduğu düşünülen gıda malzemeleridir. Ancak kek yapımında sadece gıda malzemeleri önemli yer tutmamaktadır. Keki yapacağınız kalıplar, kekin dengeli bir boyutta yapıldığı borcam gibi ürünlerde önemlidir. Özellikle de dayanıklı olmasını isteyen biriyseniz ve uzun yıllar kullanabileceğiniz ürün olmasını istiyorsanız; taç ürünleri arasındaki döküm kek kalıplarını öneriyoruz. Geriye kalan malzemeler ise aşağıdaki gibi sıralanır.

·         Dilim döküm kek kalıbı

·         Döküm drop kek kalıbı

·         Muhteşem görünüm özelliği sunan elmas kek kalıbı

·         Kek yapımında kullanılacak temel gıda malzemeleri

·         Kek içeriğine katılmak istenen ve dekor anlamında kullanılacak ürünler

En Çok Satılan Kek Kalıbı

En çok satılan kek kalıbı önceki başlıkta belirttiğimiz ve kek ürünlerine mükemmel dokunuş yapabilen elmas dilimli kek kalıbıdır. Şık sunumlar yapacağınız bu kek kalıbı ile misafirlerinizi kendinize hayran bırakmanız mümkündür. Çünkü yaptığınız kek sadece kek olarak değil, pasta gibi yorumlanacaktır.

Çay Saatini Zenginleştiren Şeyler

Çay saati günün her diliminde zevkli konuma sahiptir. Çünkü çay içmek insanı dinlendiren bir şeydir. Her anınızda farklı zevk alabileceğiniz samimi içecektir. Çay saatini zenginleştiren şeyler ise karşılıklı sohbet ve masayı süsleyen ürünlerdir. Masanızı süsleyecek ürün bir kek veya pasta olacağı gibi ortamın durumuna göre sade görünümlü şık bir masa düzeni de olabilir. Buna anlık olarak kendiniz karar verirsiniz. 

0 Yorum

Yorum yapabilmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Yazı Ara

Son Yazılar

En Çok Satan Yemek Takımları
En Çok Satan Yemek Takımları
21 05 2024
En Kullanışlı Düdüklü Tencere
En Kullanışlı Düdüklü Tencere
17 05 2024
Bahar Temizliği için Mutfak Tüyoları
Bahar Temizliği için Mutfak Tüyoları
14 05 2024
Kampanyalı Çeyiz Setleri
Kampanyalı Çeyiz Setleri
14 05 2024
Çelik Tencere Setleri
Çelik Tencere Setleri
10 05 2024

Son Yorumlar

Ayaç aytaç
Taç düdüklü tencere

Ahmet Aytaç
Porselen Fincan Takı

Ahmet Aytaç
Fiyatlarınız bütçemi

Ayaç aytaç
Ağustos ayında düğün

Ahmet Aytaç
Taç porselen yemek t