Hakkımızda

 

Taç Porselen olarak, kaliteli modern tasarımlarının yanında dünya trendlerini de yakından takip ederek sofralarınıza ve mutfağınıza şıklığı ve zarafeti getirmeyi amaçlıyoruz. Porselen yemek takımları, Porselen kahvaltı takımları, Çatal Kaşık Bıçak takımları, Çeyiz setleri, Tencere-Tava setleri, Çaydanlıklar ve kısacası mutfağınızda ve sofralarınızda dokunduğunuz tüm ihtiyaçlarınızda yanınızda olmayı hedefliyoruz.

 

 

 
1960

1960 yılının başında Bakır ve Alüminyum haddehanesi olarak imalet dünyasına ilk adımı atan firma, ilk hizmetini Trabzon Bakırcılar Sitesi'nde vermeye başladı.

 
1984

Kurumsal yapıyla hizmet vermenin ne kadar önemli olduğunun bilinciyle 1984 yılında Varol Ticaret San. Koli Şti. adıyla kurumsallaştı. Disk imalatı ve Mutfak Eşyası Alım Satım işini ilerlere taşımaya başladı.

 
1996

İmalat sektöründe kazandığı deneyimleri 1996 yılı itibariyle "Yanmaz Yapışmaz Mutfak Ürünleri" sektörüne adım atarak değerlendiren ve sektöre hızlı bir giriş yapan firma, Vallena ismiyle markalaşma yolunda ilk sağlam adımını atmış oldu.

 
2004

Sürekli değişen ve gelişen teknolojiyle yakından ilgilendiğini 2004 yılında Taç Mutfak adıyla tüm Türkiye'ye kanıtladı. Taç Mutfak kısa zamanda yeni makine parkurları ile Türkiye'deki en iyi yerli üretim yapan firmalardan birisi oldu.

 
2007

Büyümeye ve ülkemize olan katkılarına sürdürmeye devam eden Taç Mutfak, 2007 yılında Aksu firma ve markasını bünyesine kattı. Bu sayede iki büyük ve güçlü markayla sektördeki üstünlüğünü sürdürdü.

 
2016

Bünyesindeki 6 fabrika ve yüzlerce çalışanıyla sektördeki liderliğini sürdüren marka, ürün yelpazesini genişletmekte ve mutfakları taçlandırmaya devam etmektedir.

 
2018

Yurtiçinde 1218 ve yurtdışında 300 bayi ile son kullanıcıya ulaşan marka, 25.000 metrekarelik geniş deposuyla anlık stok kontrolü yaparak mutfak ve sofralarınızı taçlandırmaya devam etmektedir.